Piece wolnostojące powietrzne, to nowoczesne rozwiązanie dla domu i mieszkania. Jeżeli pragniemy zainstalować w domu kominek, z myślą o spędzaniu przy nim wolnych chwil, w chłodne jesienne popołudnia lub wiosenne mroźne wieczory, to takie rozwiązanie zdaje się być idealne. Piecyk kominkowy stworzy w pomieszczeniu ciepłą, przytulną atmosferę. Ponadto kominki wolnostojące posiadają tę zaletę, że mają stosunkowo małe gabaryty, a dzięki nowoczesnym technologiom, ich moc grzewcza dorównuje tradycyjnym zabudowywanym systemom. Jest to, rozwiązanie zarówno estetyczne jak i praktyczne, ponieważ wielkość i styl pieca można łatwo dopasować do przestrzeni w salonie.

Warto zwrócić uwagę, że najnowsze piece kominkowe posiadają bardzo zróżnicowane stylistycznie kształty i gabaryty. Wystarczy zajrzeć, na stronę naszego sklepu internetowego lub wstąpić do naszego salonu Vector, aby przekonać się jak różnorodne formy może posiadać piecyk wolnostojący. Znajdą Państwo u nas projekty kominków począwszy od nowoczesnych, poprzez piecyki kominkowe w stylu klasycznym bądź rustykalnym. Ponadto niemal każda aranżacja kominka posiada kilka sposobów przeszklenia. W naszej ofercie odnajdą Państwo kominki o zróżnicowanych kształtach szyby. Oprócz klasycznych frontowych przeszklonych drzwiczek, dostępne są również piece narożne z dwustronną wizją ognia. Specjalnie dobrane szkło może tworzyć półokrągły profil, dzięki którym piec wolnostojący posiada nietuzinkowy, owalny kształt. Taka budowa pieca zapewnia trójstronny obraz płonącego paleniska, dzięki któremu wszyscy domownicy mogą cieszyć się widokiem trzaskającego wesoło ognia.

Dla klientów najbardziej wymagających, mamy również piece wolnostojące z obrotowym korpusem. Równie ważnym czynnikiem, zapewniającym dobrą widoczność paleniska, jest tzw. kurtyna powietrzna. Jest to nowoczesna technologia zapewniająca przepływ powietrza wewnątrz pieca. Gwarantuje ona czystość szyby.

Sama obudowa pieca może być bardzo ciekawa. Producenci łączą ze sobą różne typy materiałów. Piec może być w całości żeliwny - typowy piec koza, lub posiadać elementy zdobnicze: piec kaflowy, piecyk z marmuru czy też piecyk z obudową z piaskowca. Nowoczesne projekty potrafią zaskoczyć swym wyjątkowo innowacyjnym kształtem np. Invicta model Ove lub Tipi. Tak szeroki wybór sprawia, że z pewnością odnajdziemy projekty pieców pasujące do naszego gustu i oczekiwań.

Na tym jednak nie koniec udogodnień wprowadzonych przez producentów. Dążenie do poprawy parametrów i komfortu użytkowania kominków, przyczyniło się do wprowadzenia ekonomicznych rozwiązań, takich jak proces spalania wtórnego. Rozwiązanie to znacznie poprawia efektywności spalania oraz ogranicza emisję spalin. Wybrane modele zostały nagrodzone prestiżowym znakiem Flamme Verte - „Zielony Ogień”. Dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń, sprzyjają ochronie naszego środowiska. Ponadto oferowane przez nas piece wolnostojące spełniają europejskie normy bezpieczeństwa (norma EN 13240). Są to oczywiście tylko jedne z głównych zalet, na które pragniemy zwrócić Państwa uwagę. Szerszych informacji na temat dostępnych modeli piecy kominkowych, z chęcią udzieli personel naszego salonu Vector.

Piece wolnostojące z płaszczem wodnym

Producenci kominków: Hein, Romotop, Spartherm poszli o krok dalej i zaprojektowali piece kominkowe wolnostojące z płaszczem wodnym. Rozwiązanie to jest swego rodzaju kunsztem inżynierii grzewczej. Łączy ono wszystkie zalety pieca powietrznego z ekonomicznymi rozwiązaniami grzewczymi. Dzięki zastosowaniu płaszcza wodnego, podnosimy wydajność grzewczą kominka wolnostojącego. Ciepłą wodę można wykorzystać w procesach ogrzewania całego mieszkania. Dla podniesienia sprawności grzewczej, wnętrze palenisko wyłożone jest takimi materiałami jak: szamot czy wermikulit. Piec kominkowy z płaszczem wodnym dodatkowo wykorzystuje zjawisko akumulacji ciepła. Proces ten powoduje, że przez długi czas po wygaśnięciu płomienia, ciepło jest oddawane z kominka na zewnątrz. Piec z płaszczem wodnym świetnie sprawdzi się w domach energooszczędnych i pasywnych.

Jak już zauważyliśmy piece kominkowe z płaszczem wodnym mają wiele zalet, przekładających się na mniejsze zużycie drewna oraz obniżają dodatkowo koszty ogrzewania centralnego.

Piece kuchenne

Któż z nas nie tęskni za pachnącą naturą i smakowitą kuchnią z dawnych lat. Większość osób, które miały możliwość skosztowania potraw, przyrządzonych na tradycyjnych paleniskach, opalanych drewnem, wspomina te dania przez wiele lat. Smak i zapach potraw oraz atmosfera panująca w kuchni posiadającej piecyk kuchenny na drewno, jest nie do opisania.

Dzisiejsze aneksy kuchenne często są łączone z salonami, dzięki czemu możemy wykorzystać wszystkie zalety pieca kuchennego i płonącego w nim ognia. Po pierwsze ogrzać pomieszczenie, po drugie przyrządzić aromatyczne danie, po trzecie stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która będzie znakiem rozpoznawczym naszego domu. Wszystko to możemy odpowiednio zaaranżować i dopasować wedle naszego gustu. Piece kuchenne na drewno to ukłon w stronę tradycji ale w nowoczesnym wydaniu. Konstrukcyjnie są to przeważnie piece żeliwne wolnostojące, dzięki czemu uzyskują one bardzo dobre warunki spalania. Ich obudowa wykonana jest z kafli lub innego typu materiału np. stali. Projekty pieca kuchennego na drewno, dostępne w naszym salonie Vector, zapewniają komfort użytkowania oraz szeroką gamę stylizacji od klasycznych po nowoczesne.

Piece kuchenne z płaszczem wodnym

Piec kuchenny na drewno z płaszczem wodnym to rozwiązanie wykorzystujące 100% możliwości, jakie daje ogień i ciepło z niego płynące. Podobnie jak w piecach kuchennych na drewno, zastosowano tu nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wykorzystano przeszklenia drzwiczek paleniska oraz piekarnika. Sam projekt kuchenki może mieć dowolny charakter, od klasycznego po nowoczesny, w zależności od naszych upodobań. Dzięki zastosowaniu płaszcza wodnego, zyskujemy jeszcze jedno dodatkowe źródło grzewcze, które możemy wykorzystać do ogrzania innych pomieszczeń w budynku.

Piece kuchenne na drewno z płaszczem wodnym są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą oderwać się na chwilę od pędzącej codzienności i zanurzyć się w czasie beztroskiego dzieciństwa. Po prostu zwolnić i cieszyć się tym co natura nam dała najlepszego. Piece kuchenne dają nam właśnie takie możliwości. Jednocześnie zastosowane w nich nowoczesne technologie, pozwalają w optymalny sposób wykorzystać ten dar natury, jakim jest ciepło i blask ognia.

Piece gazowe

Rozwiązaniem, dla osób kochających idealną czystość, są piecyki gazowe. To nowoczesne podejście ma kilka zalet. Po pierwsze nie musimy się troszczyć o opał kominkowy. Zyskujemy tym samym wolną przestrzeń wokół pieca. Unikamy również problemów z zabrudzeniami pozostawianymi przez drewno.

Kolejnym miłym aspektem jest brak konieczności czyszczenia szyby. Wystarczy, od czasu do czasu, przetrzeć obudowę zewnętrzną i już po kłopocie sprzątania.

Istotna jest również łatwość rozpalania, wystarczy nacisnąć przycisk pilota, tabletu i w kominku, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawia się wesoło igrający ogień. Funkcje te współgrają z systemem domu inteligentnego.

Proponowane przez nasz salon rozwiązania mają dodatkową funkcję ECO WAVE, dzięki której oszczędza się do 50% zużycia gazu. Jeżeli stawiają Państwo na wygodę i komfort użytkowania jest to rozwiązanie idealne. Zapraszamy do naszego salony Vector, gdzie nasi pracownicy dostarczą Państwu szerszych informacji.

Piece na pelet

Piecyki wolnostojące na pelet są rozwiązaniem dla osób ceniących ekologiczne i nowoczesne podejście do gospodarowania zasobami ziemi. Pelet jest materiałem pozyskiwanym z biomasy, dzięki czemu ograniczamy wycinkę drzewostanu. Ponadto pelet charakteryzuje się niską zawartością wilgoci (6–10%), popiołów (0,3–0,5%), substancji szkodliwych dla środowiska oraz wysokimi właściwościami energetycznymi.

Granulki drzewne są paliwem ekologicznym o zerowej emisji CO2. Pelet nie brudzi i ma przyjemny wygląd i zapach. W procesie spalania powstaje znikoma ilość popiołów. Wszystkie piece na pelet posiadają najnowocześniejsze elektroniczne systemy sterowania, dzięki czemu regulujemy moc grzewczą urządzenia. Ponadto wybrane modele posiadają możliwość dystrybucji gorącego powietrza do pomieszczeń przyległych za pomocą wentylatorów. Dzięki innowacyjnym technologiom, możliwe jest znalezienie również piecyka na pelet o nietypowym wąskim kształcie - co w przypadku tradycyjnego piecyka jest praktycznie niemożliwe.

Piecyki na pelet z płaszczem wodnym

Podobnie jak w przypadku zwykłych piecyków na pelet producenci posunęli się o krok dalej, wykorzystując praktycznie całą energię cieplną do ogrzania wielu pomieszczeń. Zastosowanie płaszcza wodnego w piecykach na pelet, umożliwiło zasilanie instalacji grzewczej w całym domu, zarówno tej tradycyjnej z grzejnikami, jak i opierającej się na systemie paneli podłogowych.

Ponadto piec wolnostojący na pelet z płaszczem wodnym, może współpracować z kolektorami słonecznymi lub kotłem gazowym. Wybrane modele mogą być rozbudowane o dodatkowe opcje np. możliwość produkcji ciepłej wody użytkowej. W trosce o wyjątkowy komfort użytkowania, producenci stworzyli dodatkową opcję sterownika telefonicznego. Dzięki temu rozwiązaniu nasz kominek na pelet z płaszczem wodnym zostanie załączony lub wyłączony na odległość za pomocą telefonu komórkowego. Funkcja ta, pozwala na dopasowanie ogrzewania do naszego stylu życia, a tym samym umożliwia oszczędności i daje komfort ciepłego domu, nawet po powrocie z długiej podróży.

Biokominki

Biokominek to rozwiązanie dla każdego kto chce cieszyć się pięknem naturalnie płonącego ognia.Innowacyjność tego rozwiązania kryje się za możliwością stworzenia przez producenta dowolnej aranżacji. Dzięki osłonięciu płomienia szybą, palenisko widoczne jest z czterech stron, co tworzy niesamowity efekt wizualny. Należy tu podkreślić, że piece wolnostojące żeliwne mają maksymalnie trójstronny widok na palenisko.

Najważniejszą zaletą biokominka jest możliwość instalacji w dowolnym miejscu - bez konieczności podłączenia do komina. Teraz nie trzeba się martwić o właściwe łącza kominowe, wkłady o odpowiednich certyfikatach bezpieczeństwa i przeglądy kominów. Te rewolucyjne rozwiązanie, nie wymaga zastosowania żadnej dodatkowej instalacji wentylacyjnej, czy stworzenia dodatkowego ciągu powietrza. Biokominki są zasilane za pomocą biopalia wykonanego na bazie alkoholu etylowego. Dzięki temu podczas użytkowanianie powstaje dym, ani żaden zapach. Paliwo do biokominków jest w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska.

Kolejną zaletą biokominka, którą napewno docenią wszyscy miłośnicy czystości, jest łatwość utrzymania porządku wokół kominka.

Należy podkreślić, że wszystkie te udogodnienia nie mają jednak żadnego wpływu na moc grzewczą kominka, przeciętnie wynosi ok 3,3 kW i może sięgać do 10,8 kW (Model Ebios-Fire Tower).

Biokominki to również łatwość montażu, wystarczy wybrać miejsce - ścianę lub podłogę i przymocować. Jeżeli należymy do grona miłośników kominków, a ze względu na posiadaną instalację grzewczą, nie mogliśmy pozwolić sobie na montaż kominka, to biokominek urzeczywistni nasze pragnienia.

Kominki tarasowe na gaz

Spędzanie wieczorów na wolnym powietrzu ma niepowtarzalny urok. Jednak czasem niska temperatura może nam skutecznie przeszkodzić w realizacji plenerowych planów. Kiedyś aby ogrzać zmarznięte dłonie zasiadało się przy ognisku. Jednak dziś miejsce ognisk zajęły kominki tarasowe. Są znacznie wygodniejsze, bezpieczniejsze i... bardziej eleganckie.

Kominki tarasowe na gaz to doskonałe połączenie funkcji praktycznej i estetycznej. Konstrukcja większości modeli została tak zaprojektowana, by można było ukryć w niej standardową butlę gazową (11 kg). Różna wysokość kominków na gaz umożliwia stosowanie ich w różnych przestrzeniach. W ofercie znajdują się modele kominków, które świetnie sprawdzą się w ograniczonych przestrzeniach np. na niewielkich tarasach, lub w ogródkach restauracyjnych. Wykonane z wysokiej jakości stali, prezentują się niezwykle elegancko. Producenci zadbali o szeroki wybór, prezentując różnorodne kolory i wzornictwo. Jedne z nich przypominają nieco swoim wyglądem latarnie, inne mają postać wieży, a płomień zamknięty jest w szklanej gablocie. Wolisz bardziej tradycyjny fason, czy może futurystyczny minimalizm? Miłośnicy jednego i drugiego stylu z pewnością znajdą w naszej ofercie model spełniający ich oczekiwania.

A jak przedstawia się sytuacja z funkcjonalnością kominków tarasowych na gaz? Parasole grzewcze posiadają nowoczesne konstrukcje, które zapewniają ekonomiczne zużycie paliwa – w tym przypadku gazu – przy jednoczesnym bardzo wydajnym działaniu. Z powodzeniem mogą być stosowane w ogrodach, ogródkach restauracyjnych, kawiarnianych, podczas wydarzeń plenerowych, przyjęć, czy po prostu na przydomowych tarasach. Zapewnią ciepło użytkownikom i przyjemnie oświetlą otoczenie. Ten rodzaj kominków na gaz można stosować wyłącznie na otwartej przestrzeni – pod żadnym pozorem nie nadają się do zamkniętych pomieszczeń.

Kominki tarasowe na gaz często używane są przestrzeniach publicznych, gdzie panuje duży ruch. Żeby były w pełni bezpieczne dla otoczenia, wprowadzonych zostało kilka dodatkowych zabezpieczeń. Najważniejszym z nich, w który wyposażonych jest wiele nowoczesnych modeli, jest system automatycznie wyłączający kominek w przypadku nagłego przechylenia konstrukcji. Większość dostępnych modeli odznacza się dużą mobilnością. Wystarczy kilka minut, aby przenieść kominek tarasowy w wybrane miejsce.

Sprawdź koniecznie naszą ofertę kominków tarasowych i wybierz jeden z niesamowitych modeli! Część z promienników sprzedawana jest wraz z zestawem podłączeniowym.

Kominki modulowe sim z betonu architektonicznego

Kominki modulowe sim, to kominki gotowe zabudowy, wykonane z wysokiej jakości betonu architektonicznego. Takie rozwiązanie gwarantuje jednocześnie szybki i nieskomplikowany montaż oraz efektowny wygląd. Obudowa kominka z betonu architektonicznego to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wykończeń wykonanych z kamienia. Minimalistyczne wzornictwo sprawia, że świetnie wkomponują się w wiele aranżacji – szczególnie tych w nowoczesnym stylu. Dopasowane do siebie elementy sprawiają, że montaż kominka jest ekspresowy, a efekty satysfakcjonujące od pierwszego momentu. Nietypowe wymiary wnętrza nie są żadnym problemem – wysokość kominka można zmienić dodając dodatkowy moduł, lub bardzo estetyczną półkę paleniskową. Istnieje pełna możliwość dopasowania instalacji kominkowej do indywidualnych potrzeb. Wylot spalin może być przyłączony zarówno z tyłu jak i z boku.

Prosty montaż, elegancki wygląd – to spore zalety. Czym jeszcze ujmują kominki modułowe z betonu architektonicznego? Łączą w sobie zalety nowoczesnych wkładów kominkowych oraz pieców kaflowych. Szybko sprawiają, że w pomieszczeniu staje się cieplej i zaczyna panować przyjemna atmosfera. Przez wiele godzin ciepło oddawane jest do otoczenia, przy jednoczesnym, niewielkim zużyciu paliwa.

Przeczytaj również:

Potrzebujesz wyceny?